Cloud

Prostředí mateřské školy

Img

Naše mateřská škola – budova po bývalé Pizzerii, prošla kompletní rekonstrukcí. Je to velká, moderní patrová budova, má prostorné třídy a všechno další příslušenství. Součástí je prostorná zahrada o velikosti 900m2 s řadou moderních hracích prvků. V přízemí se nachází třída jeslí, která má svou oddělenou zahradu. Dále třída Bublinek a Hvězdiček. Všechny třídy mají své sociální zázemí. V prvním patře jsou třídy Soviček a Kuřátek.

Provoz škola zahájila 1. září v roce 2011 jako jednotřídní škola. Od tohoto data se počet dětí několikrát znásobil. Dnes má mateřská škola čtyři třídy, rozdělených dle věku dětí, z toho dvě s interaktivní tabulí. Doplňkovou činností naší mateřské školy je i třída jeslí, kam přijímáme děti od 1,5 roku.

Mateřská škola nabízí nadstandardní služby rodičům dětí mladšího a staršího předškolního věku, s kvalitně propracovaným výchovně-vzdělávacím programem. Dětí ve třídě je menší počet, který umožňuje individuální přístup učitelů. Nezapomíná s ani na děti více nadané nebo děti, které vyžadují speciálně pedagogický přístup a péči.

Od září 2013 jsme zařazeni do rejstříku škol – škola je kontrolovaná Českou školní inspekcí a Krajskou hygienickou stanicí. Děti předškolního věku si mohou v naší škole, díky zařazení do rejstříku škol Ministerstva školství, plnit povinnou předškolní docházku od pěti let.

Do mateřské školy docházejí děti z blízkého okolí, některé dojíždějící. Z 85% jde o děti z českých rodin, zbytek cizinci.

Dostupnost MHD je v krátké vzdálenosti přímo u budovy mateřské školy, dosažitelnost metra Ládví je cca 20 minut.

Škola se nachází v klidné části Nové Baště, v okolí je les, rybník, lanové hřiště, jízdárna, zahradnictví, což nám umožňuje řadu prožitkových aktivit. Využíváme i spolupráce s lesníkem, hasiči, Pohotovostní motorizovanou jednotkou Policie ČR, místní policií, Obecním úřadem a ZŠ Líbeznice.

Materiální a prostorové podmínky

V přízemí budovy se nachází prostory pro technické zázemí, kotelna, vstupní hala s recepcí ředitele a s východem do zahrady, šatny pro děti i personál, sklad materiálu, sklad prádla, úklidová místnost s výlevkou, malá přípravna jídel, archiv, kout s knihovnou, dětské toalety a sociální zázemí, čtyři sprchové kouty a dvě prostorné učebny. Jedna s interaktivní tabulí, druhá učebna je přizpůsobena pro výuku i dvouletých dětí.

Nachází se zde také prostor pro naši doplňkovou činnost, a to je prostor určený pro jesle, který má svou oddělenou část zahrady.

V prvním patře jsou dvě třídy, jedna je učebnou pro nejstarší děti s interaktivní tabulí a druhá pro 4 – 5leté děti. V patře se nachází sociální zázemí, 2 sprchové kouty, místnost pro praní prádla, velká přípravna jídel. Součástí patra je i požární schodiště, které slouží jako únikový východ.

Škola je vybavena především nábytkem od firmy Honzík, jedná se vesměs o nízké skříňky s úložnými boxy umožňující dobrou dosažitelnost pro děti a snadnou manipulaci. Ve třídách jsou také umístěny plastové boxy na kolečkách, policový nábytek pro výtvarné potřeby, didaktické a učební pomůcky, hry a knihy. Stoly a židličky dřevěné, v různých velikostech, vše snadno omyvatelné.

Povrchy podlahových ploch tvoří koberce, kusové koberce, plovoucí podlaha, dlažba. Přípravna jídel je vybavena varnou deskou, mikrovlnou troubou, myčkou na nádobí, dřezem, umyvadlem, dvěma lednicemi, nádobou určenou pro ohřev jídel.

Herny jsou velmi prostorné a světlé, interiér a vybavení působí esteticky, s příjemnou rodinnou atmosférou. Vybavenost a dostupnost pomůcek a hraček odpovídá prostoru a věku dětí. Snažíme se o jejich průběžné doplňování a obměnu.

Školní zahrada je velmi prostorná a je součástí objektu, je oplocena a zabezpečena několika uzamčenými brankami. Zahrada je vybavena řadou herních prvků (prolézačky, skluzavky, houpací hnízdo, věž se skluzavkou, lezecká stěna, balanční lávka, houpačky, žebříky, 4 pískoviště s krytem). Na zahradě je vybudováno hřiště s pevným povrchem. Venku je také instalováno pítko a v létě se dá instalovat mlhoviště.