Cloud

O stravování

Img

 • img
  img
  Celodenní

  Stravování v naší mateřské škole je zajištěno po celou dobu provozu od 7:00 – 18:00 hodin, s přestávkami mezi jednotlivými jídly které nepřesahují tři hodiny. 1 dopolední a 2 odpolední svačiny jsou připravovány přímo v mateřské škole, v místnosti tomu určené (kuchyňka - přípravna a výdejna svačin a obědů).

 • img
  img
  Pitný režim

  V naší mateřské škole aktivně dbáme na pitný režim. Děti během dne nabádáme, aby se šly napít. Pití mají k dispozici ve třídách v nerezových barelech, kde si sami do hrnků doplňují pití podle potřeby. Na zahradě je umístěno nerezové pítko s pitnou vodou.

 • img
  img
  Šéfkuchař Radek Šubrt

  Obědy do mateřské školy jsou denně dováženy společností Radek Šubrt s.r.o. Suroviny pro přípravu pokrmů jsou kvalitní a čerstvé. Příprava pokrmů probíhá co nejšetrnějším způsobem, strava je pestrá a plnohodnotná. K ochucování se používají čerstvé či sušené bylinky, mořská sůl a další produkty. Sladké pokrmy se sladí např. tmavým třtinovým cukrem.

 • img
  img
  Splňující normy

  Stravování v mateřských školách se řídí vyhláškou o školním stravování, ve které je uveden spotřební koš - tedy množství jednotlivých potravin, které musí dítě během měsíční docházky do školky dostat. Stravování v mateřské škole MAMA Bašť splňuje požadavky dané normami Ministerstva školství pro složení pokrmů a zastoupení jednotlivých skupin potravin, pro nezbytný příjem vitamínů.